Astana. Expo2017 parkas

Astanoje 2017 metais vyko pasaulinė paroda EXPO2017, kurios tema „Ateities Energija” (Future Energy), skirta alternatyvioms bei atsinaujinančioms energijos rūšims. Parodos pastatus projektavo architektai iš Čikagos (JAV) Adrian Smith+Gordon Gill Architecture. Pagrindinis parodos pastatas, Nur Alem, šiuo metu yra didžiausias pasaulyje sferos formos statinys.






EXPO2017 parkas užima apie 7,2 ha plotą aplink pastatus. Parkas atspindi atšiaurų Kazachstano stepių gamtovaizdį ir yra apsodintas didžiąja dalimi beržais bei pušimis. Čia driekiasi vinguriuojantys takeliai, stovi parodos temą atliepiantys šviestuvai su saulės baterijomis, suoliukai.








Parke ypatinga vieta skirta vaikams. Čia sukurtos didžiulės žaidimų erdvės mažiesiems, todėl parkas tapo traukos centru net ir parodai pasibaigus.


Vaikų žaidimų aikštelė

Vaikų žaidimų aikštelė

Vaikų žaidimų aikštelė
Na, o kad ateities miestas neatrodytų per daug tobulas ir žavingas, žvilgtelkime į artimas parko apylinkes:) Čia irgi toks pats vaizdas, kaip ir prie daugumos objektų – statybų brokas, neravėti gėlynai, trinkeles peraugę piktžolės greitai grąžina į realybę.





Botanikos sodas
EXPO2017 parko teritorija galima sakyti jungiasi su naujai Astanos sostinės dvidešimtmečiui atidaryto 92 hektarų apimančio botanikos sodo teritorija. Botanikos sodą kūrė specialistai iš Italijos, Vokietijos, Prancūzijos. Botanikos sodo koncepcija – Eurazijos augalai. Bus sukurtos kolekcijos „Tolimieji Rytai”, „Sibiras”, „Europa”, „Rytų Azija”. Kaip ir dauguma objektų Astanoje, taip ir botanikos sodas pavadintas Kazachstano prezidento N. A. Nazarbajevo vardu.
Neturiu labai daug ką pakomentuoti apie šį sodą, tegu nuotraukos pačios papasakoja:)




















Savaitė Astanoje pralėkė greitai ir paliko labai dviprasmiškus jausmus. Viena vertus – nuostabūs šiuolaikiniai pastatai projektuoti geriausių pasaulio architektų, begalinės erdvės, naujos aikštės, skverai, parkai sukuria nerealumo, net sakyčiau savotiško siurrealizmo jausmą, kai gali pusvalandį eiti miesto centre ir pakeliui nesutikti nei vieno žmogaus. Kai suvoki kiek pinigų tai kainavo, bet nėra kas tuo džiaugtųsi. Kita vertus – baisus statybinis brokas, apleisti gėlynai prie dar tik statomų objektų, iššalę (?) ir neatsodinti augalai botanikos sode, kyšantys vamzdžiai dviračių takuose, tie patys dviračių takai staiga pasibaigiantys stačiu bordiūru ir už poros metrų besitęsiantys jau visai kitoje tako pusėje.
Tai tiek iš Astanos.