Kinija. Šanchajus

Taigi, Šanchajus, 上海浦:)
Didžiausias pasaulio miestas, apie 24 mln gyventojų. Čia neskaitant priemiesčių, kuriuose , matyt, gyvena dar tiek pat:) Didžiausias pasaulio uostas, ilgiausias pasaulyje metro, DisneyLande stovi didžiausia princesės pilis pasaulyje, viskas čia yra -iausia ir taškas:))
Šiaip Kinijoje tikrai daug žmonių:) Visur, tiek lankomuose objektuose, tiek šiaip gatvėse nuolat zuja milijonai vietinių gyventojų ir iš periferijų suvažiavusių turistų. Iš pradžių buvo šiek tiek sunku atlaikyti visuotinį susižavėjimą, nes nuolat buvome fotografuojami ar bent jau badomi pirštais. Šiuo atveju šiek tiek ramiau buvo Šanchajuje, nes čia gyvena daugiau užsieniečių, todėl jie nėra tokia egzotika, kaip pvz. Zengzhou (niekam nežinomas periferijos miestukas su 9,5 mln gyventojų).
Šanchajaus Renmin (liaudies) parkas
Miesto centre esantis ir maždaug 12 ha ploto užimantis parkas. Jo teritorijoje yra memorialai, modernaus meno galerija, lauko teatras, arbatos gėrimo pavėsinė, šokių aikštelė ir kt.
Vakarinėje parko dalyje įkurtas 30 arų tvenkinys. Jis padalintas į 2 dalis, vienoje auga minia lotosų, o kitame plaukioje spalvotieji karpiai. Nors nebuvo pats lotosų žydėjimo pikas, bet vienas kitas dar žydėjo.
Šiame parke kiekvieną savaitgalį vyksta Vestuvių turgus, kai tėvai ieško savo viengungiams vaikams sutuoktinių (galite patikėti???). Ačiū dievui, nepataikėm į tą turgų, tai vyras neturėjo progos mane kam nors ‘prastumti’:))
Parko centre – dviejų dalių tvenkinys, vienoje dalyje auga miškas lotosų, kurie Kinijoje laikomi tyrumo, tobulumo ir vienatvės simboliu, o kitoje – plaukioja auksinės žuvelės ir koi karpiai.












Yuyuan (laimės) sodas
XVI amžiaus viduryje Mingų dinastijos šiaurinėje miesto dalyje įkurtas, nedidukas, šiuo metu apie 2 ha užimantis sodas.
Laikomas vienu geriausių Kinijos klasikinio sodų stiliaus Suzhou meno pavyzdžių, kai harmoningai dera augalai, vanduo, akmenys ir architektūra.
Sodas skirstomas į 6 dalis:
- Sansui (Sān Suì Táng, Trijų kutų kambarys) -didžiulis 12 m aukščio akmenų sodas, datuojamas Mingų dinastijos valdymo laikotarpiu;
- Wanhua (Wàn Huā Lóu, Dešimties tūkstančių gėlių kambarys);
- Dianchun (Diǎn Chūn Táng, Pavasario paskelbimo kambarys) – XIXa. pradžios kūrinys;
- Huijing (Huì Jǐng Lóu);
- Yuhua (Yù Huá Táng);
- Vidinis sodas (Nèi Yuán) – akmenų sodai, tvenkiniai, pavilijonai ir bokšteliai. Pradėtas kurti XVIIIa. pradžioje.
Sodas suskirstytas mažais ‘kambariukais’, juos vienas nuo kito skiria aukšta drakonų tvora, kurios atbrailas puošia įspūdingos drakonų galvos, o iš vieno į kitą patenki per įvairiausių formų vartus. Kai kurie kambarėliai tokie maži, kad vos prasilenkia keli žmonės.






Nors ir nedidelis, šis sodas pilnas netikėtų atradimų, kurie realiai nutinka išnirus iš už tvoros, augalų ar takelio posūkio. Iš vandens augantys namai, pro juos zigzagu vedantis tiltelis, tvenkinyje plaukiojančios antys, koi karpiai ir vėžliukai, lotosai, skulptūros ir begalė žmonių, glostačių koi karpius, besiilsinčių ant akmenų, suoliukų, pavilijonuose, pavėsinėse.














Bundas
Modernusis dangoraižių, verslo ir pramogų centrų, parduotuvių rajonas. Kai paskausta laikyti galvą užverstą į dangoraižius, tikrai verta pažvelgti žemyn. Čia prie kiekvieno pastato vis kitoks želdynas, apželdintos ir gatvės. Akį patraukia formuoti krūmai, vienmečių gėlių ornamentiniai gėlynai, vertikalaus želdinimo objektai, skulptūros ir kiti mažosios architektūros statinai.















