Kinija.Xian

Xi’an. 西安市
Pagal Lietuvos mastus ir svarbumą – tokie Kinijos Trakai. +/- 5 mln gyventojų. Visa senovė, šilko kelio pradžia, senoji Kinijos sostinė, Mingų dinastijos lopšys.
Žymioji terakotos karių armija, prie kurios taip ir nenuvažiavom, nes buvo taip karšta (+45), kad nusprendėme pasilikti kitam kartui:)
Virš 13 km miestą juosianti 10 m aukščio apsauginė miesto siena – puiki vieta miesto apžvalgai tiek dieną, tiek vakare.
Didžioji ir mažoji žąsų pagodos, varpo ir būgno bokštai, parkai. Vienžo gražus, mažas miestukas:)

Mažoji laukinių žąsų pagoda
Pagodos populiarios Azijoje, statytos daugiausiai religiniais tikslais, dėl to dažnai jas matome šventyklų kompleksuose. Tai daugiaaukštis bokštas, kurio aukštus skiria išsikišę stogeliai.
Mažoji laukinių žąsų pagoda pastatyta Tangų dinastijos valdymo metais (Ia viduryje), atlaikiusi ne vieną žemės drebėjimą, tiesa, po jų sumažėjusi dviem aukštais dabar yra 13-os aukštų ir 43,4 m aukščio.







Šalia šios pagodos komplekso yra tokios mini Rumšiškės, kur mažame sodelyje gausu senovinių rakandų ir buities elementų.









Didžioji laukinių žąsų pagoda
Taip pat Tangų dinastijos laikotarpio statinys. Šiuo metu rekonstruojama. Kompleksas įtrauktas į Unesco pasaulio paveldo sąrašą.








Revoliucijos parkas
Nors šis parkas sukurtas pagal senovės sodų principus, tačiau jis šiek tiek apleistas, o ir pavadinimas nurodo, kad čia be įprastų elementų gausu ir revoliucionierių statulų. Žiūrisi keistai:)





Linhu parkas
Mingų dinastijos laikus menantis parkas. Didžiulis tvenkinys kuriame tarpsta daugybė lotosų ir viena kita lelija:) Gražūs tilteliai, akmenys, pavėsinės, piknikams skirtos zonos, puikus parkas pusdienio praleidimui.








