Klaipėdos universiteto botanikos sodas

-Gyvenu visai šalia botanikos sodo, – sako man klaipėdietis draugas.
-O, Klaipėdoj yra botanikos sodas?? – nustembu.
Gal ir nesmagu prisipažinti, bet dažniausiai pamiršdami savo vietinius turtus lekiam pasidairyti į užsienį. Galiu ant pirštų suskaičiuoti, kiek kartų esu lankiusis Vilniaus universiteto botanikos sode, nors gyvenu vos pora kilometrų nuo jo:( Klaipėdoje tenka viešėti ne taip jau dažnai, galbūt todėl apie botanikos sodą išgirdau pirmąkart.
Taigi, skubu taisyt klaidą ir atrasti tai, kas taip ilgai nuo manęs slėpėsi:)


Graži rugpjūčio diena, saule ir mano dėmesiu mėgaujasi daugybė augalų. Vaikštau viena, per gerą pusdienį nesutikdama nei gyvos dvasios.
Medžiai ir krūmai
Šis sodas, įsikūręs Danės slėnyje skaičiuoja dar tik 25 gyvavimo metus, tačiau pasidairyti tikrai yra į ką. Sako, kad šiame sode vyrauja išskirtinės klimato sąlygos – aukštesnė oro temperatūra, gausesni lietūs. Todėl nenuostabu, kad čia gerai jaučiasi augalai iš Azijos, Pietų ir Vidurio Europos, Šiaurės Amerikos.
Štai pavyzdžiui, kokio grožio yra šis nuostabus trakinis klevas (Acer campestre). Nežinau, kada mano sode augantis pasieks tokį grožį:)

Arba pūkenis (Cotinus). Čia jis toks aukštas ir gražus, apie kokį Rytų Lietuvos sodininkai gali tik pasvajoti.


Sode didelė spygliuočių įvairovė – kadagiai, eglės, pušys. Susodinti gupėmis pagal aukštį, spalvas, vietomis jau suaugę į mišką pavėsiu gaubia jaukius sodo takelius.









Gėlės
Daugiametės ir vienmetės gėlės taip pat užima svarbią vietą sode. Surinktos gausios kolekcijos jurginų, melsvių, astilbių, bijūnų, vilkdalgių, flioksų. Radau net vieną drugeliams skirtą gėlyną. Aišku, prie jo užtrukau ilgiau:))
Vaistinių – aromatinių augalų skyriuje eksponuojami mums įprasti ir iš kitų kraštų atkeliavę augalai.
Deja, šiuo metu žydi tik maža dalis rožių, reiktų čia apsilankyti per patį jų žydėjimą.
Bet kuriuo atveju, tai puikus gražiai sutvarkytas botanikos sodas, kuriame buvo labai miela praleisti šią nuostabią vasaros dieną.









