sodų kūrėjos užrašai

Žiemos atostogos

Žiemos atostogos

Išpuolė tokios ilgos Kalėdų atostogos. Galima jaukiai drybsoti lovoje su knyga neskaičiuojant valandų ir nesirūpinant dėl maisto gaminimo – šventėms prigaminta tiek, kad užteks gal net iki Velykų:) Kitavertus, nuo gulinėjimo ir valgymo jau ne tik siūlės, bet ir lovos balkiai braška, tai gal geriau šokti iš jos ir išdeginti bent tą nelemtą baltą mišrainę, nejučia užapvalinusią kūno linkius:)

Todėl, išlydėję paskutinius kalėdotojus, šokame į mašiną ir, palikę vaikus, kates ir namus, minam į pasaulį laimės ieškoti:) Pasaulį šiuo atveju atstoja Palanga ir jos apylinkės – bastomės savaitę. Ir nors aplink žiema, niūru, drėgna ir pilka, svarbu lydinti gera nuotaika ir nesibaigiantis pažinimo džiaugsmas.

Palanga

Palangos kurorto muziejaus fasadas

Palangoje prabėgę mano didžioji dalis vaikystės vasarų. Gyvendavau čia ištisus mėnesius, todėl iki šiol atsiminimuose išlikę vilų pavadinimai, pavardės žmonių, kurie ten gyvendavo, senų kaštonų žiedai J.Basanavičiaus gatvėje, akmeninis bordiūras palei Rąžę, spaudos kioskas pakeliui į pliažą ir dar daug kitų dalykų, kurių jau seniai nebėra.

Dabartinė Palanga man nėra artima, būnu čia itin retai ir pageidautine ne sezono metu. Būtent dabar čia taip gera, tylu ir ramu:)

Palanga. Vila „Jūrapilis“
Fragmentas

Vila „Jūrapilis“ . Rožynas.
Senas pastatas

Žiemos tarpušvenčiu Birutės parkas tuštutėlis. Dar nesugužėjo naujųjų šventimui pasiruošę svečiai, todėl slapinėjame po jį dviese. Nesimato nei ančių, nei gulbių. Romantika, ne kitaip:)

Birutės parko planas
Birutės parkas
Birutė

Birutės parkas

Birutės parkas

Birutės parkas

Birutės parkas
Pasipuošę faunai
Gintaro muziejus

Birutės parkas

Kalnalis

Pakeliui į Salantus pravažiuojame mažą miestelį ant kalno. Jis taip ir vadinasi – Kalnalis. Akį patraukia žalia bažnyčia su varpine. Skelbimas ant bažnyčios durų sako, kad vos prieš valandą čia turėjo būti laikomos mišios, bet dabar – nė gyvos dvasios. Einame ratu aplink pastatą ir tolumoje matome kažką panašaus į apžvalgos bokštą. Pasirodo tikrai, 15 metrų 2006 metais statytas apžvalgos bokštas siūlo vaizdą į apylinkes, o gerai prisimerkus galima išvysti net Salantų bažnyčios smailes. Kojos truputį dreba lipant šlapiais metaliniais laiptais, bet kaip nors ir tai atlaikysiu:)


Kalnalio Šv. Lauryno bažnyčia

Salantai

Pro atviras Salantų bažnyčios duris aidi giesmės. Stoviu minutėlę kitą, klausausi sklindančios harmonijos. Bet į vidų užeiti nedrįstu, mišios čia nesibaigė ir baisu sugadinti tokią trapią akimirką.

Salantai

Už bažnyčios vaikštome Salantų dvaro parku. Akmeninės skulptūros, nuo kalno akmenimis grįsta vaga čiurlenantis upeliūkštis, vienas tiltelis, antras, sutvarkyti takeliai. Gražu čia turėtų būti vasarą.

Salantų dvaro parkas

Salantų dvaro parkas

Salantų dvaro parkas

Salantų dvaro parkas

Salantų dvaro parkas

Salantų dvaro parkas

Šauklių riedulynas

Kažkaip tie žemaičiai prijaučiantys akmenims:) Pakeliui randame net ne vieną riedulyną. Užvažiuojame į Šauklių. Sukame didžiulį ratą pažintiniu taku ir stebimės laiks nuo laiko ant tako randamais ekskrementais:)

Pokalbis vyksta maždaug taip:

Žiū – vėl krūvelė !

Ei, neįmink !

Atsargiai ir čia!

O ! čia kažkokia kitokie:)

Aišku, taku pradėjome eiti ne iš tos pusės ir tik išeidami perskaitome, kad šioje aptvertoje teritorijoje gyvena muflonai. Aš ne specialistė ir tikrai nežinau ar čia jie palikę tas krūveles suvenyrų ant tako ar kokie kiškiai, bet tiesiog buvo netikėtai smagus pažintinis spirų takas:)

Šauklių riedulynas

Šauklių riedulynas

Mosėdis

Į Mosėdį atvykstame jau visai vakarop ir smarkiai lyjant. Tai paskutinis šios dienos taškas – paskutinės balos ir paskutiniai akmenys. Tik šiuo atveju jie tikrai labai įdomūs – su man lig tol negirdėtais pavadinimais.

Bet gal gana šiandien jau vienai dienai akmenų. Laikas į šilumą, į namus ir į naujus:)

Mosėdis. Akmenų muziejus

Mosėdis. Akmenų muziejus

Mosėdis. Akmenų muziejus

Mosėdis. Akmenų muziejus


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *