sodų kūrėjos užrašai

Kovas. Pradžia.

Kovas. Pradžia.

Nors kovas jau prasidėjo, o viskas dar pilka ir ganėtinai niūru, bet jau taip norisi išlįsti į lauką, bent trumpam užsidėti sodo pirštines ir sukišti rankas į žemę:)

Saulės spinduliai pasirodo dažniau ir radus proga lekiu sodan užbaigti tų darbų, kuriems rudenį pritrūko laiko.

Pavyzdžiui sugrėbti lapus:)

Mano sode auga keli dideli medžiai – ąžuolas, klevas, beržas ir lazdynas. Todėl su lapais yra ką veikti:) Prirenku jų pilną kompostinę. Dalį lapų rudenį palieku gėlynuose – tebūnie įvertintas pačių medžių indėlis į gėlynų gerovę. Lapai gėlynuose duoda įvairiapusę naudą – uždengia augalus nuo šalčio, saugo nuo drėgmės išgaravimo, suteikia namus mažučiams gyviams, jau nekalbant apie dirvožemio tręšimą.

 

Iš po pernykščių lapų lendantis pavasaris

 

Todėl pavasarį vis dar turiu ką veikti su pernykščiais lapais – nurenku juos nuo gėlynų. Dalis per žiemą būna įsisavinti ekosistemos, bet dalis šaukiasi kompostinės.

Straipsniuose apie kompostavimą labai dažnai autoriai nerekomenduoja dėti ąžuolo lapų į kompostą, nes atseit jie nepūva. Na, turiu didelių abejonių šiuo klausimu – kaip gali nepūti organinė medžiaga? Taip, galbūt jie pūva ilgiau, bet visgi pūva. Be to, niekaip nepaaiškinčiau savo ąžuolui, kad mestų lapus į vieną krūvą ir nesumaišytų jų su kitų medžių lapais. Dar daugiau, tokie ne visiškai suirę lapai, išimti iš kompostinės po metų yra puikus maisto papildas gėlynams – tai ir trąšos ir mulčius viename.

 

 

Lapai, surinkti iš gėlynų

 

Dar vienas ankstyvo pavasario darbas – nupjauti tai, kas liko rudenį nenupjauta. Hortenzijos, rudeniniai astrai, flioksai ir kiti daugiamečiai augalai, kurie nebuvo nupjauti prieš žiemą kovo pradžioje išsivaduoja iš senų rūbų. Kompostinės vėl užsipildo:) Dalį daugiamečių nupjaunu rudenį, o tuos, kurie atrodo gerai – palieku, kad sode liktų nors truputis vertikalių elementų.

 

Pjaunam tai, kas buvo nenupjauta

 

Hortenzijos žiedynas

 

 

Gera naujiena – pirmąją žiemą išgyveno buksmedžiai. Atrodo visai nenukentėję, jau žavi atgyjančia švelniai žalia spalva.

 

Buksmedis / Buxus sempervirens

 

Kovo žiedai

Kovo mėnesį pasirodo ir pirmieji žiedai. Iš pradžių nedrąsiai, tai vienur, tai kitur išlenda mažučiai daigeliai ir pagavę saulės spindulius, įsidrąsinę išsiskleidžia visu grožiu.

Pagaliau pavasaris! Sodo naujo sezono pradžia!

 

Snieguolė / Galanthus

 

Krokai / Crocus
Krokai / Crocus
Krokai / Crocus
Krokai / Crocus
Krokai / Crocus
Krokai / Crocus
Vieni pirmųjų pavasarį startuoja dekoratyviųjų česnakų lapai

 

Puškinija / Puschkinia
Naujo sezono pradžia:)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *